Nedostatok jódu poškodzuje zdravie

Jód je pre náš organizmu veľmi dôležitý prvok, pretože je nevyhnutný pre tvorbu hormónov štítnej žľazy, ktoré majú vplyv na vývoj organizmu človeka a na jeho energetický metabolizmus. Jód sa v pomerne veľkom množstve nachádza v morských rybách, vo vajciach a v rastlinách rastúcich v pôde bohatej na jód. Vzhľadom na to, že jódu bol aj vo vyspelých štátoch v niektorých oblastiach relatívny nedostatok, vykonáva sa jodizácia kuchynskej soli.

A čo spôsobuje nedostatok jódu?

Celkovo by sa dalo povedať, že nedostatok jódu ťažko poškodzuje zdravie. Medzi prvé príznaky nedostatku jódu v našom tele patrí podráždenosť, skleslosť, únava a nepokojný spánok. Človek trpiaci na nedostatok jódu často a hlavne ľahko podlieha infekčným chorobám. Problém nastáva, ak dôjde k vyššie popísaným dôsledkom, teda poškodeniu funkcie štítnej žľazy a zníženiu produkcie hormónov. Pravdepodobne najhorší dopad v podobe mentálnej retardácie je u plodov a malých detí. Na nedostatok jódu by ste si mali dať pozor v prípade, že čakáte bábätko (priemerný dospelý človek potrebuje asi 150 mikrogramov jódu denne, odporúčaný denný príjem u tehotných alebo dojčiacich žien je 250 mikrogramov), držíte diétu s nízkym obsahom soli, ste vegetariáni, máte alergiu na morské ryby alebo na mlieko či nepoužívate jodizovanú soľ. V takýchto prípadoch Vám samotná jodizovaná soľ nepostačí.

Aj to je dôvod prečo prišiel na európsky trh prípravok, ktorý ako jediný pozostáva výhradne z prírodných zložiek a výrazne pomáha nedostatok jódu vykryť. Tento výživový doplnok nesie jasne vystihujúce meno – Jódaqua. Ide o prírodný extrakt, ktorého hlavnou úlohou je doplniť chýbajúci jód vo vašom tele a obnoviť tak správnu činnosť štítnej žľazy. Prípravok pomáha tiež udržať si zdravú pokožku a pozitívne vplýva aj na našu nervovú sústavu. Skutočne nepodceňte množstvo jódu v svojom tele!

Oficiálna stránka: jodaqua