Odstráňte nadmerné potenie

Nepríjemný problém nadmerného potenia komplikuje život mnohým ľuďom. V tomto článku sa zoznámime s fyziológiou potenia, príčinami nadmerného potenia a spôsobom, akými možno tento nepríjemný problém obmedziť alebo úplne zastaviť.

Potiť sa musí každý, nech sa mu to páči alebo nie. Potením sa totiž naše telo udržuje v rovnováhe. Či už ide o stabilnú telesnú teplotu, ochladzovanie povrchu tela alebo udržanie mechanických vlastností kože. Termoreguláciu zaisťujú dva až tri milióny potných žliaz, ktoré sú okrem očných viečok a pier po celom tele. Riadi ich náš nervový a hormonálny systém, preto sa vo vypätých situáciách alebo v období prechodu potíme aj tam, kam slnko nesvieti. Táto početná skupina potných žliaz dokáže behom hodiny vyprodukovať až 180 ml potu u ženy a až 250 ml u muža. Sú medzi nami ale aj takí, ktorým sa o štvrť litri potu za hodinu môžu len a len snívať. Ich telo totiž dokáže rozmočiť košeľu až 1,5 litrom potu počas obyčajnej hodiny, hoci len kráčajú po tienistom chodníku. Keď vezmeme do úvahy, že pot, okrem 99% slanej vody, obsahuje aj 1% percento močoviny, nie je sa čo čudovať, že sú takí ľudia cítiť na sto honov. A nie práve vábne. Potenie, ktoré nie je spôsobené teplom alebo telesným pohybom, alebo ktoré je nadmernejšie, než je u vás obvyklé, môže byť známkou početných chorobných stavov.

Jednou z príčin potenia môže byť obezita. Obézni pacienti sa zvyčajne viac potia a to predovšetkým v typických lokalizáciách (axily, chrbát, vlasy ..) aj pri minimálnej námahe. Zlá býva aj tolerancia tepla. Zvýšená funkcia štítnej žľazy (hyperthyreózy, tyreotoxikóza) je taktiež spojená s potením celého tela. Koža býva typicky na dotyk vlhká až lepkavá. Nadmerné potenie určite nie je nič príjemne a každý kto ním trpí, by sa toho najradšej zbavil. Ale ako?

Našťastie vďaka pokroku v medicíne poznáme niekoľko prípravkov, ktoré vám môžu rýchlo a efektívne pomôcť.

perpsi guard maximum 5

Perpsi Guard Maxium5, je vysokoúčinný antiperspirant vytvorený na riešenie problémov s potením vohdný pre všetky druhy pokožky.

Veľmi užitočný dokáže byť aj rovnakej značky, ktorý nesie názov Perspi Guard. Jeho hlavnou prednosťou je, že výrazne pomáha ošetriť miesta trpiace nadmerným potením, no dokáže aj skvelo osviežiť celé telo v horúcich letných dňoch. Treťou možnosťou ako predísť nepríjemnému poteniu a zápachu z podpazušia v horúcich letných dňoch je Perspi Rock Natural deodorant. Je vhodný na každodenné použitie pred cestou do práce alebo školy a výsledky sú badateľné už po prvom použití.

perspi rock natural deodorant

Za spomenutie určite stojí aj Perpsi-Shield Ultra podpazušné vložky, ktoré vás zbavia nepríjemných a trápnych situácií v práci, na oslavách či pri iných spoločenských udalostiach.