Opaľovací krém vyberajte obozretne!

Aj keď je pobyt na slniečku príjemný, nesie so sebou aj určité riziká. Ani s opaľovaním by sa to nemalo preháňať a hlavne je potrebné pokožku chrániť vhodným prípravkom na opaľovanie.

Bez krému ani krok

Slnečné lúče obsahujú ultrafialové lúče (UV), ktoré sú pre našu pokožku nebezpečné. Ultrafialové žiarenie preniká do kože a  rozlišujeme 3 druhy - UVA, UVB a UVC žiarenie. UVA žiarenie spôsobuje starnutie pokožky a rakovinu kože, UVB sčervenanie a spálenie, UVC pohlcuje ozónová vrstva a tak nepredstavuje riziko.

Pred každým slnením je teda potrebné použiť krém s vhodným ochranným faktorom. Ani ľudia s tmavšou pokožkou nie sú chránení pred spálením a je potrebné, aby používali prípravky na opaľovanie. Krémom by ste sa mali natrieť aspoň 20 minút pred tým, ako pôjdete na pláž a znova sa natrieť keď sa začnete opaľovať.  Nanášanie krému je potrebné zopakovať vždy, keď vyjdete z vody.

Ako vybrať správny prípravok na opaľovanie

Rozhodujúcim faktorom pri výbere opaľovacieho prípravku by určite nemala byť cena. Najdrahší prípravok nemusí byť automaticky najlepší, ale najlepší určite nebude ten najlacnejší. S nekvalitnými prípravkami sa vystavujete riziku spálenia alebo vzniku rakoviny kože.  Zamerať by ste sa mali hlavne na filtre, ktoré výrobok obsahuje.

Opaľovacie krémy, mlieka alebo oleje obsahujú chemické, fyzikálne, lipozomálne filtre alebo ich kombinácie. Chemické filtre prenikajú hlbšie do pokožky a pohlcujú UV žiarenie. Opaľovací krém by mal pokožku chrániť hlavne pred UVA a UVB žiarení. Vhodné je vyberať širokospektrálny prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni pred všetkými UV žiareniami.

Vhodnou voľbou je napríklad Trioderm Sun mlieko na opaľovanie, ktoré okrem UV filtra obsahuje aj D-panthenol a vitamín E, ktorý pokožku ochráni pred škodlivým radikálom. Vodeodolné mlieko sa ľahko aplikuje, má SPF 30 a ochráni pred spálením a starnutím pokožky.

Viac o produkte trioderm: http://www.mysalon.sk/slnecna-ochrana/

 Výhodné ubytovanie Chorvátsko za najlepšie ceny.