Rýchle a komfortné ošetrenie drobných poranení

Určite to poznáte. Nehody sa stanú rýchlo, aj keď dobre vieme, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Avšak, rozbité kolená a lakte vašich detí alebo porezania pri práci v kuchyni či záhrade vás už nemusia desiť. Výskumný tým spoločnosti AVEFLOR totiž neustále pracuje na vývoji tých najkvalitnejších výrobkov na ošetrenie drobných poranení a tak opäť prináša kompletnú radu výrobkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácej lekárničke.

Akutol Stop spray sa používa na rýchle ošetrenie odrenín a povrchových poranení. Jeho hlavou zložkou je látka, ktorá po nanesení do 2 minút absorbuje krv a na základe reakcie medzi sodnými iontmi krvi a vápenatými iontmi tela aktívnej látky, vytvára nepriepustnú hydrogélovú vrstvu zabraňujúcu prístupu cudzích látok a zároveň urýchľujúcu proces hojenia, keďže nebráni prirodzenej perspirácii pokožky. Tento obväz, fungujúci ako zastavovač krvácania, je vodeodolný, pričom sa odstraňuje samovoľne vbehu 3-4 dní, po ktorých je možné postrek opäť aplikovať.

Plastický obväz Akutol spray spočíva v rovnakom aplikovaní ako Akutol Stop spray. Efektívne uzatvára poranenie, je vo vode nerozpustný, čiže vám nebráni pokračovať v práci či už vo vlhkom alebo znečistenom prostredí. Avšak dôležitým bodom je naniesť len jednu vrstvu tohto ochranného obväzu, keďže veľké množstvo bráni prirodzenému dýchaniu a tým pádom spomalí účinok výrobku a proces regenerácie.

Akutol hydrogel je indikovaný aj na akútne či chronické rany. Hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov obsahuje kyslý karbomer, ktorý uzatvára rany a pohlcuje tekutiny, stabilizovaný karnozínom prirodzene obsiahnutým v pokožke a pôsobiacim ako antioxidant. Namiesto dráždivých parabénov používame konzervačný citran strieborný. Rovnako ako predošlé produkty dezinfikuje a zjemňuje kontakt s náplasťou alebo obväzmi.

Značka AVEFLOR

Česká spoločnosť AVEFLOR, a.s. vo svojich laboratóriách vyvíja kvalitné kozmetické prípravky podľa najnovších trendov už od roku 1995. Medzi etablované značky na trhu patria veterinárne prípravky ARPALIT a Kubatol, zdravotnícky prostriedok AKUTOL a v neposlednej rade vlasová kozmetika AVEFLOR, ktorá ponúka kompletné služby počínajúc vývojom a schvaľovaním nových výrobkov, až po vlastnú výrobu a dopravu k zákazníkovi. Výroba je certifikovaná podľa noriem.